Nový film o Route 66 na Malé scéně za oponou

Nový film o Route 66 na Malé scéně za oponou

Malá scéna za oponou Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí, připravuje na středu 26. listopadu projekci nového českého filmu o legendární americké dálnici s názvem Route 66 Revisited! Součástí projekce, která začne o půl osmé večer, bude také beseda se Zdeňkem Juráskem.

Každý, kdo někdy projel nejslavnější silnici světa, je ochoten odpřisáhnout, že se dříve nebo později na Route 66 rozhodně vrátí. Stručně řečeno – jedna jízda nestačí. A tak zní také podnázev nového celovečerního filmu Route 66 Revisited!, v němž se čeští a slovenští motoristé vydávají znovu dobýt tuto čtyři tisíce kilometrů dlouhou silnici napříč Spojenými státy. Po úspěchu celovečerního dokumentu Route 66 – Mainstreet U.S.A. z roku 2010, se jeho tvůrci rozhodli natočit pokračování. Zatímco první díl popisuje celou trasu Route 66 na pozadí společné výpravy českých a slovenských motoristů, druhý film představí nejslavnější silnici světa jako místo, kde lze zažít spoustu zábavy. Proto účastníci filmového tripu ve většině natáčecích lokalit "vyprovokovali" nějakou originální akci - happening. A to za účasti jak členů výpravy, tak i široké veřejnosti a za podpory místních médií. Součástí projekce v komorním prostředí Malé scény za oponou bude také beseda se Zdeňkem Juráskem, producentem filmu a presidentem České asociace Route 66, nejaktivnější organizace R66 mimo území USA.

Vstupenky jsou v předprodeji k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo)