Muzejní a galerijní centrum nás zavede do světa chytrých hraček, nezávislých galerií i do ruského pracovního tábora

Muzejní a galerijní centrum nás zavede do světa chytrých hraček, nezávislých galerií i do ruského pracovního tábora

Muzejní a galerijní centrum ve Valašském Meziříčí zahájí v půli března dvě nové výstavy, a to Chytrá hračka aneb škola hrou, která potrvá pouze týden od 14. do 20. března a Czech Action Galleries, jejíž vernisáž se uskuteční 15. března. Program centra doplňujíce zajímavá přednáška Krvavé jahody Věry Sosnarové ve čtvrtek 17. března.

Ve spolupráci se sdružením Aktivně životem o.p.s. připravilo Muzejní a galerijní centrum interaktivní výstavu Chytrá hračka aneb škola hrou, která se zaměří na představení těch nejzajímavějších vzdělávacích her a hraček. Ve druhém patře budou k vyzkoušení smyslové, Montessori, dřevěné i elektronické hračky, stavebnice či pocitový chodníček a chybět nebude ani koutek pro nejmenší děti. Speciálně pro tuto výstavu je prodloužená otevírací doba od 8 do 18 hodin. Za dítě rodič zaplatí vstupné 30 Kč, za sebe 40 Kč anebo mohou využít rodinnou slevu 120 Kč.

Oproti chytrým hračkám potrvá další z výstav, projekt kurátorky Mgr. Lenky Sýkovrové, Ph.D. nesoucí název Czech Action Galleries, až do 17. dubna. K vidění bude v přízemí centra a bude prezentovat současné mladé vizuální umění bez jakéhokoliv omezení ze strany institucí či podporovatelů prostřednictvím plakátů, zvukových nahrávek či projekcí. Projekt sleduje českou nezávislou galerijní scénu v uplynulých více než dvaceti letech.

Mimo aktuálně probíhající či připravované výstavy vyčnívá z programu Muzejního a galerijního centra přednáška Krvavé jahody Věry Sosnarové, která ve freskovém sále prvního patra bude vyprávět o svých životních zkušenostech z ruského pracovního tábora na Sibiři, kam byla ve věku čtrnácti let odvlečena spolu se svou matkou a devítiletou sestrou sovětskou tajnou službou. Začátek přednášky je v 17 hodin a vstupné dobrovolné. Více informací naleznete na stránkách Muzejního a galerijního centra www.magc.cz.

(smo#2016)