Meziříčská Beseda zve na tradiční koncert

Meziříčská Beseda zve na tradiční koncert

Mužský pěvecký sbor Beseda se připravuje na tradiční podzimní koncert. Ten letos dostal název Proč bychom se netěšili… Koncert se uskuteční ve velkém sále Kulturního zařízení ve středu 7. listopadu od 18 hodin a chybět nebudou ani hosté v podobě spřátelených pěveckých sborů.

Každoročně pořádá Mužský pěvecký sbor Beseda z Valašského Meziříčí dva pěvecké koncerty, na něž pozývá spřátelené hudební a pěvecké soubory. Tím nejbližším je Podzimní koncert, který dostal krásný název Proč bychom se nětěšili… a to nejen díky radosti ze zpěvu, ale také jedné ze závěrečných společných písní chystaného programu z pera Bedřicha Smetany.

Pozvání na listopadový koncert přijaly dva ženské pěvecké soubory, a to místní Ženský pěvecký soubor Hedvika a z nedalekého Vsetína Ženský pěvecký soubor Valašské učitelky. Jednotlivé soubory dostanou prostor v jednotlivých částech programu a na závěr se všichni zpěváci spojí v písni Ty ukvalsky kosteličku, hej a již zmiňované skladbě Proč bychom se nětěšili z Prodané nevěsty.

Činnost Besedy se však neváže pouze na tyto dva meziříčské koncerty. Po letní přestávce naskočili do zpívání hned v září účastí na Setkání na zámku. Za necelých čtrnáct dní odjížděla Beseda na mezinárodní Festival sborového zpěvu k 100. výročí vzniku Československé republiky do blízké slovenské Bytče. Následně zamířili do našeho hlavního města.

Zde přijali pozvání na Slet historických zpěváckých spolků pořádaný Unií pěveckých sborů Praha. V rámci tohoto setkání se uskutečnilo také první setkání seniorských sborů České republiky. „Díky podpoře města Valašského Meziříčí jsme mohli uskutečnit dvoudenní zájezd sboru, posilněného zpěváky bývalých sborů Olomoucka a mužského pěveckého sboru Lumír Vsetín a snad úspěšně representovat muzikantskou střední Moravu v jinak výlučně českými sbory obsazeném festivalu,“ říká předseda výboru Jiří Gadas.

Vstupenky na podzimní koncert jsou k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru i posléze na místě před koncertem.

(smo#2018)