Malá scéna za oponou zve na koncert Altai Kai a skupiny Hm…

Malá scéna za oponou zve na koncert Altai Kai a skupiny Hm…

Začátek listopadu bude na Malé scéně za oponou ve znamení sibiřských hrdelních zpěvů v podání uskupení Altai Kai ve středu 5. listopadu a zhudebněné poezie skupiny Hm… následující den, ve čtvrtek 6. listopadu. Oba koncerty začnou o půl osmé večer.

Sibiřské uskupení Altai Kai se vrací do Valašského Meziříčí po necelých čtyřech měsících, kdy v Amfiteátru parku zámku Kinských oslnili publikum svým vystoupením v rámci Valašskomeziříčského kulturního léta 2014. „Altai Kai v čele s Urmatem Yntaevem se tentokrát představí v komorním prostředí Malé scény za oponou, která tak nechá lépe vyniknout jednotlivým typům alikvotních zpěvů a předváděným imitacím zvuků tajgy, ptáků či koní,“ přiblížil koncert Karel Prokeš. Při vystoupení využívají Altai Kai také tradičních hudebních nástrojů jako smyčcové ikili, harmoniku bayan či brumli.

Následující den bude na Malé scéně ve znamení oslav. Skupina Hm…, která se v Kulturním zařízení města Valašského Meziříčí vystoupila naposledy na Mezinárodním festivalu poezie v roce 2011, zde totiž s fanoušky oslaví dvacet let na české hudební scéně a představí také nové písně z aktuálního alba nazvaného Lovu zdar. V čele skupiny stojí Marek Doubrava, bývalý kytarista kapely Tata Bojs, který je také jedním ze skladatelů kapely. Zaměření Hm… není příliš komerční, tyto ambice nemají ani samotní členové. Repertoár skupiny se skládá převážně ze zhudebněných testů českých básníků jak klasických Jaroslav Seifert, Josef Kainar Fráňa Šrámek, tak i současných či z děl francouzské poezie.

Vstupenky na koncerty na Malé scéně za oponou jsou k dostání v klasickém předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí www.kzvalmez.cz.

 

(smo 2014)