M-klub připravuje setkání kytaristů

M-klub připravuje setkání kytaristů

Zajímavý hudební zážitek slibuje program s názvem Crossroads Guitars, který na sobotu 10. dubna naplánovala dramaturgie M-klubu. Za doprovodu skupiny Joe Bar se zde na společném koncertu představí od 20.00 hodin několik meziříčských kytaristů. Jako zvláštní host se poprvé meziříčským posluchačům představí znamenitý slovenský muzikant Miloš Železňák.

„Myšlenka společného koncertu se zrodila v okruhu skupiny Joe Bar,“ uvedl Karel Prokeš, pracovník dramaturgie valašskomeziříčského M-klubu, kde koncert, na němž se představí známé postavy místní rockové scény, také proběhne.

„Během jednoho večera se, vedle sólistů formace Joe Bar Aleše Kotaly a Romana Štěrby, představí řada muzikantských temperamentů a rozdílných přístupů k úloze kytary v rockové kapele. Z meziříčské scény v programu Crossroads Guitars zahraje Pavel Zavadil, kytarista spjatý se skupinou Canon, nebo Zdenek Vaculík z kapely Faunus, která je zde nejstarším aktivním souborem, a několik dalších instrumentalistů,“ sdělil Prokeš.

Hned v úvodu akce se představí trio slovenského kytaristy Miloše Železňáka, který s hudbou začal už v deseti letech a už jako žák základní školy vystupoval s dospělými muzikanty. Později jeho akustické trio PVC Huba vyjelo na turné s písničkářem Vladimírem Mertou. „Od poloviny osmdesátých let se znamenitý kytarista věnuje také jazzu a jazzrocku. S Cassovia Jazz Quartetem pak ve čtyřiadevadesátém přišly společné koncerty s Peterem Lipou a Cyrilem Zeleňákem. Dalším partnerem Železňákových projektů byl například bubeník Jozef „Dodo” Šošoka. V roce 2000 Železňák připravil pro Slovenský rozhlas Bratislava autorský projekt Jazz pod pyramídou, v němž ho doprovázeli další výborní hudebníci, Jozef Brisud, Stano Cvacinger, Gabriel Jonáš, Radovan Tariška a Oskar Török,“ doplnil dramaturg z M-klubu. Železňáka v triu doplňují kontrabasista Robert Ragan a bubeník Peter Solárik. Lukáš Martinek (lum)