Koncert Jany Kirschner 5. 6. 2014 v Amfiteátru ve Valašském Meziříčí

Koncert Jany Kirschner 5. 6. 2014 v Amfiteátru ve Valašském Meziříčí

Jedna z nejúspěšnějších zpěvaček na česko-slovenské hudební scéně přijede 5. června poprvé do Valašského Meziříčí. Po sérii vyprodaných koncertů ke svému poslednímu albu "Moruša", přiveze Jana Kirschner na přání Základní umělecké školy Alfréda Radoka do Valašského Meziříčí své nejlepší písně. Tedy přesně ty, které všichni známe a budeme si je moci za doprovodu její vynikající kapely v meziříčském Amfiteátru zazpívat. 

Koncert meziříčská základní umělecká škola nadělila nejen sobě, ale také hudebním fanouškům k 75. výročí založení školy. Právě Jana Kirschner je jednou z úspěšných zpěvaček současnosti, která dokáže spojit své výborné pěvecké dovednosti a autorskou hudbu s vynikající instrumentálností muzikantů, kteří ji na koncertech doprovázejí. „Jana Kirschner je důkazem, že i popová hudba se dá dělat velmi kvalitně, a její kapela tak může být pro naše žáky ukázkou vynikajících instrumentálních dovedností,“ říká PaedDr. Yvona Wojaczková ředitelka meziříčské ZUŠ. Získat Janu Kirschner pro vystoupení ve Valašském Meziříčí nebylo vůbec jednouché. V současné době se prezentuje především se svým projektem Moruša biela, které natočila loni s muzikanty z ČR, SR i Velké Británie. Na jejím albu se mísí nepředvídatelná směs popu, jazzu a slovenského folklóru, v níž se střídá cimbál s houslemi či akordeonem a texty jsou básnicky nejednoznačné. Album u nás potěšilo kritiku a dobře se prodávalo. Skutečně pozoruhodný je ale fakt, že se dostalo na šestou příčku World Music Chart Europe, kam se čeští a slovenští muzikanti nedostávají téměř nikdy.

Na valašskomeziříčském koncertě se však můžeme těšit především na milníky v její dosavadní pěvecké kariéře, například písně V cudzom meste, Modrá až po písně ze zatím posledního pohodově laděného "anglického" alba Shine (2007).

Vstupenky stojí v předprodeji 300 Kč (do vyprodání prvních 300 kusů), poté 380 Kč. Předprodej běží v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo on-line na stránkách www.kzvalmez.cz.

 

Jana Kirschner v Amfiteátru, 5. 6. 2014 od 19:00.

Předprodej v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí.

ena 300 Kč (prvních 300 vstupenek). Pak 380 Kč.