Kapela HOP TROP zahraje v meziříčském kině Svět

Kapela HOP TROP zahraje v meziříčském kině Svět

Valašskomeziříčské kino Svět přivítá stálici trampské hudební scény kapelu HOP TROP. Ta s sebou, v úterý 17. Října, v rámci Nového koncertu přiveze kromě humorných písní také velkoplošnou projekci a představí nový videoklip. Vstupenky jsou k dostání také v předprodeji.

Muzikanti Jaroslav Samson Lenk, Ladislav Huberťák Kučera a Jaromír Šroub Vondra spolu hrají už neuvěřitelných osmatřicet let. Za tu dobu řada jejich nejznámějších písní zlidověla a nezřídka se vyučuje i ve školách. Od svého vzniku hrají stále v původním složení a v představení sestaveném převážně z tvorby Ladislava Kučery a jeho přátel zazní známé hity jako je Amazonka, Tři kříže, Jonatán a další. Dále také vodácké písničky, které vznikly spoluprací souboru se známým spisovatelem Zdeňkem Šmídem. Koncert to však nebude čistě hudební. Soubor s sebou na celé turné veze i světelný park a velkoplošnou projekci, díky níž bude humornou formou prezentován historický materiál, který stihl za dobu svého působení posbírat, i nový videoklip.

Skupina HOP TROP byla hodnocena na festivalech Porta nejvyššími cenami za interpretaci i autorství a v roce 1988 se stal držitelem Zlaté Porty. Za album s názvem Hop Trop II byly hudebníkům předány Zlaté desky a později také Platinové desky. Mnohokrát vystupovali v televizních pořadech a její autorské písničky jsou denně vysílány soukromými i státními rozhlasovými stanicemi. Přijali je za své trampové, vodáci, a romantici se vztahem k cestování a přírodě.

Vstupenky na koncert v kině Svět jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2017)