Hořkosladká chuť písní Slávka Janouška

Hořkosladká chuť písní Slávka Janouška

Malá scéna za oponou Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí připravuje pro všechny příznivce folkové hudby koncert Slávka Janouška společně s Lubošem Vondrákem. Koncert se uskuteční ve středu 21. listopadu od osmé hodiny večerní.

Slávek Janoušek je folkovému publiku známý už od poloviny 80. let. Je autorem řady výrazných písní, které vydal na svých autorských albech. Známý je hlavně díky úspěšnému působení ve dvojici s Lubošem Vondrákem na Portě v Plzni. Debutová deska, Kdo to zavinil, pochází z roku 1988 a hudební kritik Jiří Černý ji řadí mezi deset nejvýznamnějších českých folkových alb. Občasně spolupracuje se svými kolegy Jaroslavem Samsonem Lenkem a Vlastou Redlem, s nimiž natočil společné projekty Zůstali jsme doma, Kde domov můj a Barvy domova.

Během let odehrál přes tři tisíce vystoupení ať už sám, s kolegy či kapelou Pěkná banda, ve které působil krátkou dobu v letech 2002 až 2003. V roce 2006 vydal Téměř kompletní zpěvník, který obsahuje na 140 písní s bohatým poznámkovým doprovodem a všemi akordy. Slávek Janoušek, ale nezahálel a o rok později vydává aktuální desku Nestíhám se čtrnácti novými písněmi a také DVD Příjemný večírek se záznamem koncertu z pražské Balbínky.

Od roku 2007 se Slávek Janoušek objevuje na pódiích v duu s kolegou a kytaristou Lubošem Vondrákem, se kterým zavítá i do Valašského Meziříčí. Oba kolegové si v roce 2009 připomněli své pětadvacetileté působení na jevišti připomněli vydáním dvoj CD s názvem Koncert z pásku 1985.

Všechny milovníky folku tak zveme na písničkový recitál Slávka Janouška a Luboše Vondráka, na kterém uslyšíte kromě oblíbených hitů jako Halleyova kometa, Náš dům, Revize jízdenek, Škoda 100MB, Spokojená společnost také novinky ze současného repertoáru či nejnovější písně, které dosud nevyšly.

 

 

Vstupenky v předprodeji lze zakoupit v Informačním centru ve Valašském Meziříčí či online na stránkách www.kzvalmez.cz v programu M-klubu.

(smo)