Děti budou v Kázetku bavit Hastrman s Ježibabou

Děti budou v Kázetku bavit Hastrman s Ježibabou

V Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí se do finále blíží letošní sezóna pohádkového předplatného Sedmikráska, která nejen dětem přináší každoročně příjemné divadelní zážitky. O ten poslední se postarají herci Moravského divadla Olomouc, kteří do velkého sálu přivezou veselý pohádkový muzikál O líných strašidlech., a to v sobtou 21. dubna 2018. Zároveň se v ten den uskuteční Dobročinný bazárek na I. nádvoří.

Předplatné Sedmikráska bavilo děti v probíhající sezóně čtyřmi pohádkovými sobotami s Křemílkem a Vochomůrkou, psem Bodříkem, Hastrmanem Tatrmanem a těmi posledními hrdiny budou líná strašidla Hastrman a Ježibaba.

Ti žijí ve starém zpustlém mlýně a celé dny a noci tráví zlomyslným pošťuchováním a utahováním si jeden z druhého. Není divu, vždyť oba za ta léta už dávno zapomněli tajemství roztodivných čar a kouzel, a hádky a naschvály jsou jejich jediným potěšením. Jednoho dne se však do mlýna vypraví kurážná dívka Anička, aby tu objevila zázračný poklad, po kterém touží i obě popletená strašidla. Ta se samozřejmě ztrátě čarovné truhličky brání všemi možnými způsoby, a nebýt důvtipu a odvahy Aničky, kdo ví, jak by to nakonec se všemi dopadlo.

Pohádka O líných strašidlech patří k nejoblíbenějším pohádkovým hrám, které se v posledních letech na divadelních prknech objevily. A je to především zásluha vtipných textů, bláznivých a nečekaných situací a především krásných a melodických písniček, které si děti mohou zpívat společně s postavami příběhu.

Vstupenky na líná strašidla jsou k dostání osobně v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí anebo online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2018)