Bex Marshall: Bluesové tornádo z Velké Británie ve Valmezu

Bex Marshall: Bluesové tornádo z Velké Británie ve Valmezu

Pódium na Malé scéně za oponou ve valašském Meziříčí bude v prosinci patřit britské nositelce ocenění British Blues Awards Bex Marshall, jež oplývá hlasem rozervané bluesové kněžky se soulovým feelingem rockové hvězdy. S bluesovou kapelou zde vystoupí v neděli 3. prosince od půl osmé večerní.

Bluesová jízda na meziříčské Malé scéně za oponou pokračuje také v prosinci. Hned první neděli zde zahraje Bex Marshall. Svým jedinečným stylem hry na resofonickou kytaru, v němž spojuje dokonalou techniku slide, bluesrockovou energii a prvky ragtime se stylovým zpěvem posouvá hranice blues zase o něco dál. Britská hudební kritika její písně označuje jako nadčasové s občasnými doteky geniality a při koncertech se z ní doslova stává hudební tornádo.

Dalším jejím přízviskem je První dáma britského blues a na svém posledním albu, ve vlastní produkci, zní louisianské blues potřísněné gospelem, obarvené bluegrasse ve vzrušujícím tempu britského twistu. Na meziříčském koncertě ji doprovodí česká rytmika ve složení Lukáš Kytnar na baskytaru a Roman Vícha na bicí.

Vstupenky v předprodeji jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz. Poté na místě před koncertem.

(smo#2017)