Ze svých cest budou ve Valmezu vyprávět pánové Zibura, Štěpánek, Kolbaba i Ondra

IMG_0105-autor-Pavel-Blazek-fotografie-z-Dawn-Wall.JPG

Přelom listopadu a prosince bude v Kulturním zařízení ve znamení cestovatelských přednášek a projekcí. Besedovat, vyprávět a promítat zde bude Ladislav Zibura, Michal Štěpánek, Jiří Kolbaba i Adam Ondra. Kromě toho se uskuteční tradiční filmový maraton Snow film fest 2017. Vstupenky na všechny akce jsou již v předprodeji.

Podzimní a zimní měsíce vždy nabízí řadu besed se známými i neznámými cestovateli, kteří se plní energie a neopakovatelných zážitků rádi dělí o své dojmy ze zajímavých končin s ostatními. Za sebou tak v M-klubu máme přednášky Hany Machalové či Pavla Suchého, a před sebou zástup dalších.

Ve čtvrtek 23. listopadu přijede do Valmezu poprvé jeden z nejznámějších moderních poutníků a zakladatel žánru cestovatelský stan-up Ladislav Zibura, který vyprodává kinosály a přednášková místa rychlostí blesku po celé republice. Humorem sobě vlastním vyprávět o své čtyřicetidenní pouti do Jeruzaléma, na níž se vydal před dvěma lety. O týden později bude pro změnu v M-klubu vyprávět Michal Štěpánek o své nedávné cestě do jedné z nejlidnatějších zemí této planety, která mu doslova vyrazila dech, a to Indie. „Je to pozoruhodný svět, kde platí jiné zákony, než na jaké jsme zvyklí. Všechny smysly jedou na plné obrátky… Nikde jinde jsem nezažil tolik barev, vůní, pachů, dobrého jídla, všudypřítomných odpadků a chudoby,“ říká Michal Štěpánek.

Také prosinec nabídne zajímavé pohledy. Ve dvou dnech se zde uskuteční celkem tři akce podobného zaměření. V M-klubu se bude ve středu 6. prosince promítat další ročník celovečerního pásma špičkových filmů o zimních sportech a dobrodružstvích alias Snow film fest, který uvede sedm finálových snímků ze zahraničních festivalů i novinky z domácí produkce. V ten samý den se do Valmezu chystá také Jiří Kolbaba. S diashow Jiřího Kolbaby se v kině Svět tentokrát vypravíte do Bhútánu, země hřmícího draka. A do třetice všeho nejlepšího. Další premiéru si ve městě odbude jeden z nejlepších světových lezců Adam Ondra – mistr světa v lezení na obtížnost. Ten bude vyprávět o lezení jako takovém, o velmi úspěšném přelezu ikonické stěny Dawn Wall i přelezu nejtěžší cesty světa v norské oblasti Flatanger, jež dostala jméno Silence a má obtížnost 9c.

Vstupenky na všechny tyto akce jsou k dostání v předprodeji a to v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2017)
« Zpět


Naposled upraveno 10.12.2018 21:05:23  uživatelem smolka, zobrazeno: 7598×
kz.pngAktualní program

Aktualní program Kulturního zařízení

phone.pngkontakt

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, příspěvková organizace
Komenského 1
757 01 Valašské Meziříčí
IČ: 00368946

 

Tel: 571 684 558, 

       775 109 809

Fax: 571 684 684

 

E-mail: info@info-vm.cz

Prodej vstupenek:
Po - pá 9.00 - 17.00

So        9.00 - 13.00

 

Turistické informační centrum

II. nádvoří zámku Žerotínů

Tel: 571 684 558

 

facebook logo

 

Otevřít Google+

 

Otevřít Twitter

  

 

Fond malých projektů

 

Název projektu:

Neuskutečněné česko-slovenské stavby ve městech Valašské Meziříčí a Dubnica nad Váhom

 

Celkové náklady:

30 580,80 EUR

Příspěvek EFRR:

25 993,68 EUR

Realizace:

01.09.2018–31.08.2019

 

 

 

 

Hlavní partner

 

 

 

Mediální partneři

 

Valašský deník jalovec

 

 

  zpravodaj

  

obelisk plakátovna

 

 

 

  

Více


soubory.pngPronájmy

Divadelní sálsál kina světsalonekgalerie salonek

Nabízíme k pronájmu reprezentativní prostory barokního zámku Žerotínů, kina Svět a salonku v kapli.

Více

posta.pngzasílání programu KZ

Pro pravidelné zasílání měsíčního programu KZ, vyplňte prosím Vaši e-mailovou adresu.
Více


 
 

mapa stránek © 2018, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí