Vánoce ve Valmezu začínají

Vanocevevalmezu2018_FB-01.jpg

Tradiční vánoční trhy na náměstí ve Valašském Meziříčí zahájí již v pátek 7. prosince Mikulášský jarmark s rozsvícením vánočního stromu. Následující dva týdny se poté ponesou v duchu vánočního zboží, koncertů pro všechny věkové skupiny, tvořivých dílen pro děti, dětských vystoupení i dobročinných akcí. Pestrý program završí na Štědrý den vystoupení místní Dechové hudby a VSPT Bača.

Vánoce ve Valmezu letos umně naváží na Mikulášský jarmark v pátek 7. prosince, kdy na náměstí ve Valašském Meziříčí dorazí mikulášská družina. Zároveň se rozsvítí také tradiční meziříčský vánoční strom a uskuteční se vyhlášení soutěže o nejkrásnější vánoční ozdobu. K dobré náladě, Mikulášskému jarmarku, jež bude probíhat od ranních hodin a prodeji charitativní polévky bude hrát Alfa Band.

Pravé vánoční trhy poté odstartují hned následující den a budou protkané vůní vánočního punče, svařáku i pečených dobrot. Mimo to labužníky potěší Kotlíkový zvěřinový guláš od Ládi Vajgla na Bronzovou neděli, zabijačkové dobroty Milana Žabčíka v pátek 14. prosince i prodej charitativního guláše a klobás studentů ISŠ-COP a MP Krásno ve čtvrtek 20. prosince. S blížícími se svátky se budou také prodávat vánoční kapři.

Pro děti jsou přichystány Tvořivé vánoční dílny v teple dřevěné chaloupky, pouštění lodiček z ořechových skořápek, Vojta Molek s valašskými zvířátky i betlémská stáj. Vánoční kluziště bude téměř do konce roku lákat k bruslení a koncertní program nabídne multižánrovou přehlídku účinkujících. Mladší generace se může těšit na Milana Peroutku se skupinou Perutě, kapelu Ajdontker, Poetiku a vítězku Superstar Terezu Maškovou s kapelou, jež přiveze také svůj debutový hit.

Ostatní si přijdou na své při tradičním koncertě kapely Fleret, Marek Ztracený přiveze ceněné nové album Vlastní svět a Kamil Střihavka s Leaders nás naladí do rockových Vánoc. Skvělou atmosféru navodí kapela Poutníci, místní muzikantka Lucie Redlová s Garde i Marco Campos s T4F, Blues Power z Olomouce, sdružení Rabussa i koncerty Cimbálových muzik Bača či Malá Rusava.

Podrobný program Vánoc ve Valmezu naleznete na stránkách Kulturního zařízení ww.kzvalmez.cz i stránkách města Valašského Meziříčí www.valmez.cz. Programy jsou přístupné zdarma.

(smo#2018)
« Zpět


Naposled upraveno 10.12.2018 19:04:27  uživatelem smolka, zobrazeno: 370×
kz.pngAktualní program

Aktualní program Kulturního zařízení

phone.pngkontakt

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, příspěvková organizace
Komenského 1
757 01 Valašské Meziříčí
IČ: 00368946

 

Tel: 571 684 558, 

       775 109 809

Fax: 571 684 684

 

E-mail: info@info-vm.cz

Prodej vstupenek:
Po - pá 9.00 - 17.00

So        9.00 - 13.00

 

Turistické informační centrum

II. nádvoří zámku Žerotínů

Tel: 571 684 558

 

facebook logo

 

Otevřít Google+

 

Otevřít Twitter

  

 

Fond malých projektů

 

Název projektu:

Neuskutečněné česko-slovenské stavby ve městech Valašské Meziříčí a Dubnica nad Váhom

 

Celkové náklady:

30 580,80 EUR

Příspěvek EFRR:

25 993,68 EUR

Realizace:

01.09.2018–31.08.2019

 

 

 

 

Hlavní partner

 

 

 

Mediální partneři

 

Valašský deník jalovec

 

 

  zpravodaj

  

obelisk plakátovna

 

 

 

  

Více


soubory.pngPronájmy

Divadelní sálsál kina světsalonekgalerie salonek

Nabízíme k pronájmu reprezentativní prostory barokního zámku Žerotínů, kina Svět a salonku v kapli.

Více

posta.pngzasílání programu KZ

Pro pravidelné zasílání měsíčního programu KZ, vyplňte prosím Vaši e-mailovou adresu.
Více


 
 

mapa stránek © 2018, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí