Sklo propojuje tři samostatné výstavy v meziříčských galeriích

Strnadel_Kaple-1.jpg

Poslední zimní měsíce patří v meziříčských galeriích sídlících v areálu zámku Žerotínů výstavám prezentujícím design skla. V polovině ledna zahájilo Muzejní a galerijní centru výstavu Sebastiana Kitzbergera. V polovině února pak otevřou výstavy Ondřeje Strnadla a Petra Stanického Galerie Kaple a Galerie Sýpka.

Pomyslným návratem do Valašského Meziříčí a zároveň zastávkou mezi Spojenými státy Americkými a Itálií je autorská výstava mladého umělce Sebastiana Kitzbergera. Výstavu v přízemí Muzejního a galerijního centra nazval Skin. Poté co absolvoval uměleckoprůmyslovou školu sklářskou ve Valašském Meziříčí studoval na pražské UMPRUM, pod vedením Ronyho Plesla v Ateliéru skla. Rukopis Sebastiana Kitzbergera je specifický. Do jeho práce se promítají klasické dekorační techniky doplněné moderním tvaroslovím a barevností. Dekorativní broušení je dokonale řemeslně zvládnuté. Preciznost a neobvyklost Sebastianovy práce mu získala několik významným ocenění. Jeho výstava bude k vidění do 3. března 2019.

Další dvě sklářské výstavy se otevřou na společné vernisáži ve středu 13. února v Galerii Kaple. V prostorách Galerie Kaple se představí Ondřej Strnadel, rodák z Valašského Meziříčí. Ondřej Strnadel si se sklem rozumí a ono rozumí jemu. Své objekty, především vycházející z geometrických tvarů kruhu nebo oválu, oživuje rafinovanými deformacemi. Sklo v pevném stavu si díky nim stále uchovává magický půvab své žhavé tekuté duše. Pozorovatel má pocit, že když se otočí, objekt může změnit svou podobu. Tento klid neklidu, jenž je syntézou autorova rukodělného umu a umělecké představivosti, dodává Strnadelovým dílům na osobitosti a zajímavosti.

Do Galerie Sýpka se navrátí Petr Stanický společně se studenty Ateliéru Design skla UTB ve Zlíně. Ateliér Desgn skla pod jeho vedením je nejmladším sklářským ateliérem v České republice a na Slovensku. Neklade důraz na české sklářské řemeslné postupy, ale naopak se snaží etablovat svébytný neokonceptuální názor, který je stěžejním bodem celé práce. Výstavy v obou galeriích budou k vidění do 5. dubna 2019.

Více informací o jednotlivých výstavách naleznete na stránkách www.magc.cz a www.kzvalmez.cz. Výstavy jsou přístupné ve všední den kromě pondělí od 9:00 do 17:00 hodin a o víkendu od 13:00 do 17:00 hodin.

(smo#2019)

 

 
« Zpět


Naposled upraveno 17.2.2019 13:47:35  uživatelem smolka, zobrazeno: 359×
kz.pngAktualní program

Aktualní program Kulturního zařízení

phone.pngkontakt

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, příspěvková organizace
Komenského 1
757 01 Valašské Meziříčí
IČ: 00368946

 

Tel: 571 684 558, 

       775 109 809

Fax: 571 684 684

 

E-mail: info@info-vm.cz

Prodej vstupenek:
Po - pá 9.00 - 17.00

So        9.00 - 13.00

 

Turistické informační centrum

II. nádvoří zámku Žerotínů

Tel: 571 684 558

 

facebook logo

 

Otevřít Google+

 

Otevřít Twitter

  

 

Fond malých projektů

 

Název projektu:

Neuskutečněné česko-slovenské stavby ve městech Valašské Meziříčí a Dubnica nad Váhom

 

Celkové náklady:

30 580,80 EUR

Příspěvek EFRR:

25 993,68 EUR

Realizace:

01.09.2018–31.08.2019

 

 

 

 

Hlavní partner

 

 

 

Mediální partneři

 

Valašský deník jalovec

 

 

  zpravodaj

  

obelisk plakátovna

 

 

 

  

Více


soubory.pngPronájmy

Divadelní sálsál kina světsalonekgalerie salonek

Nabízíme k pronájmu reprezentativní prostory barokního zámku Žerotínů, kina Svět a salonku v kapli.

Více

posta.pngzasílání programu KZ

Pro pravidelné zasílání měsíčního programu KZ, vyplňte prosím Vaši e-mailovou adresu.
Více


 
 

mapa stránek © 2019, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí