Setkání divadel – Malé jevištní formy představí deset amatérských souborů

03-18-MJF-2016.jpg

Soutěžní postupová přehlídka amatérských divadel z Moravy – Setkání divadel – Malé jevištní formy 2016 se v prostorách Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí uskuteční třetí březnový víkend 18. a 19. března. Představí se deset divadelních souborů a večery budou patřit koncertu písničkáře Dana Vertíga a kapele Petra Váši Ty Syčáci.

Na letošním Setkání divadel se v průběhu dvou dnů představí celkem deset moravských amatérských souborů. Osm z nich bude bojovat o postup na Celostátní přehlídku experimentujícího divadla Šrámkův Písek a Celostátní přehlídku studentských divadelních souborů Mladá scéna v Ústí nad Orlicí.

Divadelní maraton začne v pátek 18. března v 16 hodin. Soubor ZDIVIDLA Ostrava, který se na festivalu představí celkem se třemi inscenacemi, tento den uvede hry Kamarádi a PIPI… Pátek bude patřit ještě kopřivnickému Údivadlu a jeho souboru Malá monstra s inscenací Kličkovaná. První festivalový den zakončí svým koncertem písničkář a pouličník Dan Vertígo, jež své písně doprovází na akordeon a kytaru a rozborový seminář.

V sobotu budou Malé jevištní formy zahájeny v pravé poledne třetí inscenací Zahradní slavnost – část 2. Jednání ostravských ZDIVIDEL, následovat bude Komorní scéna 21 z Frýdku-Místku a jejich Ubu NEspoutaný, druhým rokem se představí Valaši v pohybu, kteří si budou tentokrát pokládat otázku Vznikne? Posledními dvěma soutěžními soubory jsou dobře známí NJ feat. Uhřík z Nového Jičína, tento rok hra Třicetosm dva a Nahé divadlo z Rožnova pod Radhoštěm představí Metropoli. Rozhodně nebudou chybět matadoři přehlídky Tom & Jeff a Láhor/Soundsystem. Nebudou však bojovat o postup na přehlídky.

Ještě než se na rozborovém semináři druhého dne přítomní dozvědí o svém postupu, o tom kdo získá Cenu Josefa Fabiána, neboli sošku z diváckého hlasování a kdo podal nejlepší herecký výkon, bude M-klub patřit alternativní brněnské hudební skupině Ty Syčáci v čele s Petrem Vášou. Přehlídka je zcela přístupná veřejnosti a vstupné je jednotné 100 Kč. Platí na celý festival i doprovodný program.

Festival Setkání divadel – Malé jevištní formy 2016 pořádá Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí ve spolupráci s NIPOS Artama Praha za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Fondu kultury Zlínského kraje a Města Valašského Meziříčí. Sponzorem festivalu je firma CS Cabot. Vstupenky jsou k dostání na stránkách www.kzvalmez.cz.

(smo#2016)


Fotogalerie« Zpět


Naposled upraveno 21.7.2017 13:45:34  uživatelem smolka, zobrazeno: 3599×
kz.pngAktualní program

Aktualní program Kulturního zařízení

phone.pngkontakt

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, příspěvková organizace
Komenského 1
757 01 Valašské Meziříčí
IČ: 00368946

 

Tel: 571 684 558, 

       775 109 809

Fax: 571 684 684

 

E-mail: info@info-vm.cz

Prodej vstupenek:
Po - pá 9.00 - 12.00

         13.00 - 17.00

So -     9.00 - 13.00

 

Turistické informační centrum

II. nádvoří zámku Žerotínů.

Tel: 571 684 558

 

facebook logo

 

Otevřít Google+

 

Otevřít Twitter

  

 

Hlavní partner

 

 

 

Mediální partneři

 

Valašský deník jalovec

 

 

Fantom - Kulturní magazín 

 

Regionální Televize zpravodaj

  

obelisk plakátovna

 

 

 

  

Více


soubory.pngPronájmy

Divadelní sálsál kina světsalonekgalerie salonek

Nabízíme k pronájmu reprezentativní prostory barokního zámku Žerotínů, kina Svět a salonku v kapli.

Více

posta.pngzasílání programu KZ

Pro pravidelné zasílání měsíčního programu KZ, vyplňte prosím Vaši e-mailovou adresu.

Více


 
 

mapa stránek © 2017, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí