Meziříčská muzejní noc láká malé i velké

Meziricska-muzejni-noc-2018.jpg

Galerie, muzea a další místa ve Valašském Meziříčí otevřou v pátek večer 8. června své brány v rámci deváté Meziříčské muzejní noci. Zapojené instituce si opět připravily pro putující návštěvníky zajímavé doprovodné programy, chybět nebude Noční express ani tradiční kulturní program na II. nádvoří zámku Žerotínů. Muzejní noc startuje úderem 19. hodiny.

Již podeváté se město Valašské Meziříčí připojuje k festivalu muzejních nocí, který vyhlašuje Asociace muzeí a galerií ČR ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR a Národním muzeem. Za ta léta se Meziříčská muzejní noc stala mezi obyvateli města i okolních vesnic příjemnou tradicí, která skloubí pozoruhodné zážitky z navštívených míst a neutuchající atmosféru nočního města s kulturním a uměleckým podtextem. Své brány otevře nočním putovatelům celkem osmnáct místních institucí: Galerie Kaple, Galerie Sýpka, Muzeum regionu Valašsko v zámku Kinských, Moravská gobelínová manufaktura, Muzeum řeznictví, Muzejní a galerijní centrum, Muzeum valašských strašidel, Městská knihovna, Evangelický kostel, Café Tucan, M-klub, Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská, T. J. Sokol, Vrtule – Svět her a poznání, ZUŠ Alfréda Radoka, Turistické informační centrum a ZUŠ B-Art.

Také letos bude na vyznačené trase jezdit oblíbený Noční express, neboli silniční vláček, který pomůže při přepravě na delší vzdálenosti. Jeho hlavní stanoviště bude opět u II. nádvoří zámku Žerotínů. Zde se také uskuteční doprovodný kulturní program. Po slavnostním zahájení zahrají meziříčské party Cirkus Láskohrad, Ptačí bar a Koně a prase. Z Tábora dorazí duo Kalle alias Veronika Buriánková a David Zeman. Držitelé cen Vinyla a Anděl vystoupí ve Valmezu premiérově a zároveň představí skladby z nového alba Saffron Hills. Hravý loutkový příběh Pověsti české, pro děti i dospělé, uvede kolínské divadlo Toy Machine, které se následně postará o stínoherní workshop. Muzejní noc loni navštívilo pohybové duo Tyhle a hned si získalo srdce návštěvníků. Tentokrát s sebou vezmou bubenické duo Emil & Jakub a společně představí zvukově pohybový dialog Pierer. A již tradičně zakončí meziříčské putování ohnivá show, jež se tentokrát ujme mladá jablůnecká parta Černí Salamandři.

Všichni se mohou zúčastnit soutěže o věcné dary. Stačí jen v průběhu svého putování institucemi sbírat razítka do Muzejníčků a poté je s příslušným počtem odevzdat do Turistického informačního centra. Hodinu před půlnocí pak proběhne losování. Do všech institucí je vstup zdarma a více informací společně s podrobným programem naleznete na mmn.kzvalmez.cz.

(smo)

 

 


Fotogalerie« Zpět


Naposled upraveno 25.6.2018 00:57:23  uživatelem cervenkova, zobrazeno: 548×
kz.pngAktualní program

Aktualní program Kulturního zařízení

phone.pngkontakt

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, příspěvková organizace
Komenského 1
757 01 Valašské Meziříčí
IČ: 00368946

 

Tel: 571 684 558, 

       775 109 809

Fax: 571 684 684

 

E-mail: info@info-vm.cz

Prodej vstupenek:
Po - pá 9.00 - 17.00

So        9.00 - 13.00

 

Turistické informační centrum

II. nádvoří zámku Žerotínů

Tel: 571 684 558

 

facebook logo

 

Otevřít Google+

 

Otevřít Twitter

  

 

Hlavní partner

 

 

 

Mediální partneři

 

Valašský deník jalovec

 

 

Fantom - Kulturní magazín 

 

Regionální Televize zpravodaj

  

obelisk plakátovna

 

 

 

  

Více


soubory.pngPronájmy

Divadelní sálsál kina světsalonekgalerie salonek

Nabízíme k pronájmu reprezentativní prostory barokního zámku Žerotínů, kina Svět a salonku v kapli.

Více

posta.pngzasílání programu KZ

Pro pravidelné zasílání měsíčního programu KZ, vyplňte prosím Vaši e-mailovou adresu.

Více


 
 

mapa stránek © 2018, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí