Albert Černý představí novou kapelu Lake Malawi premiérově ve Valmezu

LAKE_MALAWI_FOTO3_Katerina-Kvardova-WEB.jpg

Srdce mnoha fanynek třineckých Charlie Straight zamrzla, když kluci ze skupiny oznámili, že už dále nebudou koncertovat. Frontman kapely Albert Černý, ale nezahálí a srdce roztála, když se na podzim loňského roku vrhl do nového projektu, jenž dostal název Lake Malawi. Svou koncertní premiéru odehrají v M-klubu na valentýna v pátek 14. února. Současně tak zahájí i celé jarní turné.

Díky zkušenostem Alberta Černého, které nasbíral jako frontman Charlie Straight, se muzikantům s Lake Malawi podařilo zahrát své první skladby už v listopadu 2013 v show Simona Ledermana na BBC London. Albert Černý, Patrik Karpentski, Pavel Pilch a Jeroným Šubrt nahráli v Londýně a částečně i v Praze a Třinci první singl s názvem Always June. Produkce se ujali uznávaní muzikanti, kteří v minulosti spolupracovali s Radiohead, Passenger nebo Jamiroquai.

 

Lake Malawi M-klub

 

Členové Lake Malawi jsou zkušení hudebnici. Albert Černý byl zpěvákem a autorem písní třinecké skupiny Charlie Straight, která loni v říjnu oznámila, že už nebude dále koncertovat. "Lidé se mě často ptali, proč končím s hraním, ale já nekončím. Prakticky pokračuju ve všem úplně stejně. Píšu písničky a chci je hrát živě na koncertech s kapelou. To, že se nová kapela, ve které hraju spolu s bubeníkem Charlie Straight Pavlem Pilchem, už Charlie Straigth nejmenuje, byla gentlemanská dohoda, kterou jsme všichni uzavřeli, a je to tak naprosto správně," vysvětluje Černý. Kromě Černého a Pilcha svou účast v projektu Lake Malawi přislíbil i další odchovanec třinecké hudebky Patrik Karpentski, který účinkuje také ve skupinách Toxique, Baromantice s Lenkou Dusilovou a projektech Beaty Hlavenkové, na nichž se podílí i jako producent. "S Patrikem Karpentskim jsem chtěl spolupracovat už dřív, ale nějak mi na to vždycky chyběl čas nebo odvaha, tak jsem rád, že jeho dveře zůstaly otevřené a že na naší nové vlně jedeme spolu," vysvětluje Černý.

Nejmladším členem Lake Malawi je Jeroným Šubrt z brněnské kapely Admiral Ackbar. "Pavel Pilch mi řekl, že našel super basáka do naší nové kapely. Měl pravdu. Překvapilo mě, kolik oblíbených kapel máme s Jeronýmem společných." Umělci, ke kterým se kapela Lake Malawi otevřeně hlásí, jsou Baths, Bombay Bicycle Club, Bon Iver, Beck, Coldplay, Everything Everything, Foals, Jinja Safari, Phoenix, Tame Impala & Teenage Fanclub.

Vstupenky, na Lake Malawi, jejíž logem je vlnovka, která je společně s názvem inspirována písní Calgary Bon Ivera můžete zakoupit v klasickém předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na vstupenkovém portále vstupenky.kzvalmez.cz.

(smo)
« Zpět


Naposled upraveno 13.11.2018 02:17:44  uživatelem smolka, zobrazeno: 13329×
kz.pngAktualní program

Aktualní program Kulturního zařízení

phone.pngkontakt

Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, příspěvková organizace
Komenského 1
757 01 Valašské Meziříčí
IČ: 00368946

 

Tel: 571 684 558, 

       775 109 809

Fax: 571 684 684

 

E-mail: info@info-vm.cz

Prodej vstupenek:
Po - pá 9.00 - 17.00

So        9.00 - 13.00

 

Turistické informační centrum

II. nádvoří zámku Žerotínů

Tel: 571 684 558

 

facebook logo

 

Otevřít Google+

 

Otevřít Twitter

  

 

Hlavní partner

 

 

 

Mediální partneři

 

Valašský deník jalovec

 

 

  zpravodaj

  

obelisk plakátovna

 

 

 

  

Více


soubory.pngPronájmy

Divadelní sálsál kina světsalonekgalerie salonek

Nabízíme k pronájmu reprezentativní prostory barokního zámku Žerotínů, kina Svět a salonku v kapli.

Více

posta.pngzasílání programu KZ

Pro pravidelné zasílání měsíčního programu KZ, vyplňte prosím Vaši e-mailovou adresu.
Více


 
 

mapa stránek © 2018, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí